pomoc zdalna

aktualnosci


pomoc zdlana
System pomocy zdalnej.

Proszę uruchomić program wsparcia zdalnego i podać konsultantowi ID.


pobierz dla Windows


pomoc zdalna


pobierz dla Mac OSJak archiwizować dane?

Jaki nośnik wybrać do archiwizacji danych? Przedstawiamy wady i zalety najpopularnijeszych nośników, aby ułatwić Ci wybór co wykorzystać do stworzenia własnego archiwum.

Dysk zewnętrzny ma dużą pojemność i nadaje się do prostego i szybkiego archiwizowania danych.
Wadą dysków zewnętrznych jest ich mała odporność na uderzenia i wstrząsy, które mogą powodować awarię. Trwałość dysku nie przekracza 10 lat.

Pendrive są niepolecanym nośnikiem do przechowywania danych ponieważ są to cały czas urządzenia stosunkowo drogie, o niewielkiej pojemności. Ich zaleta jest szybka transmisja danych oraz możliwość łatwego przenoszenia.

Dobrej jakości płyty CD, DVD i Blu-ray mają trwałość nawet do 20 lat. Niestety ich podatność na uszkodzenia poprzez zarysowania oraz mała pojemność często skreślają je z listy nosników do archiwizacji.

Zamiast fizycznych nośników można wybrać również pamięć internetową, korzystając z usług firm oferujących takie usługi. Nie trzeba wtedy magazynować płyt czy dysków w domu, lecz trzeba się liczyć z dość wysokimi kosztami takiej usługi. Mimo iż firmy oferujące taką archiwizację zapewniają nieograniczoną żywotność danych nie mamy pewności czy za kilka czy kilkanaście lat kiedy będziemy chcieli odtworzyć dane, firma ta będzie jeszcze funkcjonować.

 

POWRÓT