pomoc zdalna

aktualnosci


pomoc zdlana
System pomocy zdalnej.

Proszę uruchomić program wsparcia zdalnego i podać konsultantowi ID.


pobierz dla Windows


pomoc zdalna


pobierz dla Mac OSJak lepiej wykorzystywać możliwości wyszukiwarki Google?

Większość użytkowników na codzień korzysta tylko z podstawowych funkcji tej wyszukiwarki, poprzez wpisanie danej frazy bądź nazwy strony jakiej poszukuje. To często wiąże się z wyświetleniem wielu wyników powiązanych luźno z hasłem i mozolnego szukania w nich informacji które nas interesują. Przedstawiamy kilka wskazówek jak szybciej i skuteczniej korzystać z najpopularniejszej wyszukiwarki świata.

Jeśli chcemy znaleźć informację na konkretnej stronie a nie przeszukiwać całe zasoby internetu w haśle wyszukiwania należy wpisać site:nazwastrony.pl "szukana_fraza" . Dzięki zastosowaniu znaczników " " wyszukiwarka wyszuka nam zdania z tą konkretną frazą.
Gdy chcemy aby wyszukiwarka nie wyświetlała wyników które zawierają konkretne słowa, należy umieścić przed tym słowem znak - , np. gdy poszukiwane są kursy językowe ale nie chcemy aby wyświetlały się informacje odnośnie pracy przy kursach należy wpisać kursy językowe -praca.
Jeżeli poszukujemy pliku o określonym rozszerzeniu do hasła wyszukiwania należy dodać filetype:rozszerzeniepliku. Jeśli poprzedzimy wyszukiwaną frazę intitle:szukana fraza znajdziemy pliki zawierające tą frazę w nazwie.

 

POWRÓT