pomoc zdalna

aktualnosci


pomoc zdlana
System pomocy zdalnej.

Proszę uruchomić program wsparcia zdalnego i podać konsultantowi ID.


pobierz dla Windows


pomoc zdalna


pobierz dla Mac OS


Zalety zastosowania serwera w małej firmie

Zastosowanie jednej jednostki PC w roli serwera zwiększy bezpieczeństwo danych i rozwiąże problem z drukarkami. Serwer może spełniać następujące role :

1. Serwer wydruku- jako maszyna pracująca non-stop bedzie miała podłączone wszystkie drukarki, odciąży to pozostałe jednostki i pozwoli na bezawaryjną pracę. 

2. Serwer kopii danych - instalacja i konfiguracja oprogramowania, które codziennie będzie archiwizować wszystkie komputery, w razie awarii danej jednostki mamy dostęp do wszystkich danych komputera, a w przypadku awarii dysku twardego oszczędzamy tysiące złotych na odzyskiwaniu danych. Dane w ciągu 5 min można oddworzyć na dowolnym komputerze z kopii. Kopie można tworzyć w systemie rotacyjnym nawet do 30 dni. Oznacza to że możemy cofnąć się do zawartości dysku tawrdego komputera dzień po dniu.
Np. 3 marca pracownik przez przypadek kasuje plik, orientuje się dopiero 10 marca, mimo iż archiwizacja nastąpiła dnia poprzedniego możemy skokrzystać z tej z 2 marca dzień przed zdarzeniem.

3. Terminal dostępowy - serwer może dać możliwość dostępu do każdego komputera w firmie za pomocą usług pulpitu zdalnego.
Jest to bardzo wygodne rozwiązanie gdy jesteśmy w delegacji lub w domu, a potrzebujemy pilnego dostępu do danych w firmie. 

4. Wymiana danych - rozwiązanie to na serwerze, a nie na dysku zewnętrzym daje nam dużo więcej możliwości min. kontrola dostępowa histoeria dostępu i modyfikacji, bezpieczeństwo w postaci kopii danych. Dysk zewnętrzy można zastosować dla podwójnego bezpieczeństwa. Jeżeli ma od dostateczną pojemność może służyć za kopie kopii serwera.

POWRÓT