pomoc zdalna

aktualnosci


pomoc zdlana
System pomocy zdalnej.

Proszę uruchomić program wsparcia zdalnego i podać konsultantowi ID.


pobierz dla Windows


pomoc zdalna


pobierz dla Mac OS


Jak uchronić się przed wyciekiem danych

Częsta wymiana sprzętu IT wiąże się z ryzykiem wypłynięcia danych, co może wiązać się z poważnymi konsekwencjami prawnymi i finansowymi dla firmy. Wielu pracowników firm nie jest świadoma, iż usunięcie plików poprzez użycie przycisku delete nie usuwa skutecznie informacji zapisanych na dysku. Posiadając odpowiednią wiedzę dane w ten sposób usunięte można odzyskać z poziomu BIOSu po sformatowaniu dysku.  W momencie gdy wymieniane są stare komputery na nowe należy pamiętać o bezpieczeństwie danych na starym urządzeniu.

Obecnie w celu skutecznego usunięcia danych wykorzystuje się przeważnie dwie metody. Pierwsza polega na użyciu oprogramowania, które przez wielokrotne nadpisanie danych uniemożliwi późniejszy odczyt informacji. Dysk można po takiej operacji ponownie wykorzystać.

Drugim sposobem trwałego usunięcia danych jest demagnetyzacja, która uniemożliwia ponowne korzystanie z dysku. Usunięcie danych jest poprzez poddanie dysku działaniu silnego impulsu magnetycznego, który rozmagnesywuje warstwy zapisu.

POWRÓT